A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Свалявський заклад загальної середньої освіти №3 Свалявської міської ради

Нова українська школа

 

Активний зимовий відпочинок, як профілактика ГРВІ учнів та батьків 1-Б класу на оздоровчому комплексі "Ведмежа".

Весь час дивуюсь, які вони в мене: допитливі, цікаві, веселі, творчі та надзвичайно креативні. Стартував четвертий тематичний тиждень. Зроблено надзвичайно багато. Малеча поступово звикає до нової шкільної сім'ї. Їхні маленькі пальчики старанно виводять різні химерні знаки.  Особливо у цікавій формі проходять заняття з предмету "Я досліджую світ" - "Приготування фруктового салату". Емоції перевершили наші сподівання.   Радості не було меж. А смак салату - неперевершений.

Найбільш нам довподоби - це ранкові кола.

Тема "Мода"...

Ця тема близька для кожної людини. У сучасному світі вона має вагоме значення. Кожна людна має право на вираження власної неповторності. Діти в 1 класі вчаться, що не можна оцінювати людей тільки за зовнішністю та одягом. Вони розуміють, що найважливіше - це внутрішня краса. На цьому тижні учні уявляли себе моделями, збагачували словниковий запас та виготовляли колажі "Модно - це"...

А також було проведено " Дефіле шоу"

Гра по-новому, навчання по-іншому в нашому просторі.

Виготовлення годівнички для птахів.


Навчання через гру: залучення LEGO у освітній процес Нової української школи

Через гру діти досліджують і пізнають навколишній світ. Це природній і найбільш бажаний спосіб навчання.Через гру діти отримують навички спілкування, командної роботи, прояву ініціативи, генерації нових ідей, критичного мислення, оперування інформацією. Навчатися у процесі гри — це значно цікавіше, ніж вивчати теоретичні матеріали, що сприяє кращим та ефективнішим результатам.

Зважаючи на це, Концепція Нової української школи передбачає використання у навчанні учнів початкових класів ігрових конструкторів LEGO. І для учнів це дійсно надзвичайно цікаво! Учні 1-В класу разом з класним керівником Попович Н.І. активно використовують метод «Шість цеглинок» на уроках української мови та математики. Школярі вчаться швидко визначати кількість складів у словах, піднімаючи відповідну цеглинку, складати речення, виконувати вирази, розв’язувати задачі та будувати числові башти. Навчання з LEGO дає змогу учням запам’ятати певні правила, які важко даються дітям в процесі навчання.

Тиждень «Пригоди краплинки» у Новій українській школі пройшов під девізом “Досліджуй світ навколо тебе: експерементуй зі звичним, отримуй нове”.

Учні 1-В класу Свалявської ЗОШ №3  разом зі своєю вчителькою-наставником Попович Надією Іванівною протягом тижня проводили цікаві пізнавальні досліди для з’ясування важливості води та її властивостей. Дітки смакували воду, нюхали її, дивилися крізь неї на предмети і дійшли висновку, що вода прозора, не має запаху та смаку, а ще вона розчинник для деяких речовин.

На маленьких дослідників їх експерименти справили велике враження.
Такі уроки дають можливість дітям практично зрозуміти необхідність навчання і стимулють їх поглиблювати свою пізнавальну діяльність.

Добра пора року — осінь. Уся природа одягнена в різнокольорове вбрання, стоять останні теплі дні. Саме в цю пору року за модельною програмою Нової Української Школи учні 1-А, 1-Б та 1-В класів вивчали тему тижня «Ми-підприємливі», результатом якої став вперше організований в Свалявській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 благодійний осінній ярмарок «Твори добро!».

Від самого ранку і діти, і батьки несли із собою, разом із портфелями, різноманітну смакоту. Всі товари приготовлені вдома, акуратно упаковані, загорнуті, розфасовані — готові до вживання, аби відразу можна було розставити усі страви на столі і пропонувати своїм однокласникам, учителям, батькам — усім старшим та молодшим, яких хотілося пригостити. Торгувати допомагали батьки. Вони не тільки закликали покупців до своїх ласощів, але й купували їх на інших торговельних точках.

Дорослі та малі залюбки продавали і купували. Кожен хоче продати своє та купити щось смачненьке. Місця для торгівлі вистачило всім. На один день територія школи перетворилася на справжній ярмарок. Кожен клас відрізнявся своєю оригінальністю, усім хотілося привернути увагу саме до своєї продукції.

Проведене свято принесло всім хороший настрій, об`єднало зусилля батьків, учнів, вчителів. Усі залишилися задоволені і в гарному настрої. Такий захід згуртовує учнів, учителів, батьків та громадськість.

Ми з учнями та батьками 1 - А класу, провели дослідницько-пізнавальну роботу, під час якої вони виготовили живого друга "Травяничка". За період цього досліду діти зрозуміли, що основна складова життя всього на землі  - "Вода". Також виробилась стійка звичка  дбайливо ставитись до всього живого.

Першокласники разом з батьками поринули в захоплюючу квест-гру "Пошук подарунків". На їхньому шляху були різні перешкоди. Учні  -А класу повинні були показати свої знання, згуртованість, кмітливість і дружбу. Подолавши перешкоди, виконавши завдання діти знайшли подарунки.

Тема 14 тижня "Я дослідник, я дослідниця". Протягом тижня учні 1-А класу досліджували властивості повітря, доводили що повітря рухаться, прозоре, не має кольору і запаху. А також утворювали повітряну "подушку" з поліетиленового мішечка. Хлопці і дівчата 1-А з нетерпінням чекали Миколая, вони виготовляли "Чобіток побажань".

Лялька - мотанка

Учні 1-Б класу з Пичкар К.І. виготовляли ляльки-мотанки. Вчитель ознайомила учнів з різними прийомами роботи з нитками та тканиною. Навчила виготовляти іграшки за допомогою дерев'яних ложок, розвивала увагу, творчі здібності, охайність. Виховувала в них самостійність під час роботи, посидючість, любов до праці.

Підсумки тематичного тижня "Я і мої можливості" учнів 1-А класу з допомогою Лізанець М.М. першокласники навчилися виготовляти ляльку-мотанку.

Напередодні зимових свят Мар'яна Михайлівна вчила учнів виготовляти новорічну аплікацію "Сипле сніг, сипле сніг". Цей тиждень пройшов надзвичайно цікаво.

LEGO технології на уроках – це важливий елемент освітнього процесу, який допомагає дитині розвивати розумові та фізичні здібності: увагу, пам'ять, мову, дрібну моторику рук; знайомлять зі складом чисел, вчать орієнтуватися в просторі й на площині.

1-В клас (учитель Гріцу Світлана Іванівна)

Основним завданням у роботі з LEGO технологіями для вчителя 1-Б класу Пичкар Клари Іштванівни є розвиток у дітей когнітивного мислення, побудова логічних ланцюжків. Прикладом є модель фантастичної істоти, на побудову якої виділяється 10 хвилин.

Ранкові зустрічі.

Ранкова зустріч "У колі вірних друзів" 1-В класу.

Вітання

Другу руку простягни,

Посмішку усім пошли.

Добрий ранок!

Добрий день!

Нашу зустріч розпочнем!

Ранкова зустріч "Все починається з добра" 1-Б класу.

Учителька Пічкар К.І. виховувала в першокласників почуття людської гідності, бажання робити добрі справи, говорити один одному компліменти.

Ранкова зустріч "Хвилинки-цікавинки про тварин" 1-А класу.

Мета цієї ранкового кола - поглибити знання учнів про тварин, формувати вміння висловлювати свої думки та уважно слухати один одного в умовах безпосереднього спілкування.

На п’ятому тижні навчання, учні 1-А класу разом з класним керівником Лізанець М.М. створювали лепбук на тему «Золота осінь».

Ця робота формує вміння сприймати красу осінньої природи, милуватися нею, висловлювати власні враження та судження. В здобувачів освіти формуються навички дослідницької діяльності, вони вчаться кваліфікувати, узагальнювати набуті знання та використовувати їх у повсякденному житті.

Ми – українці, велика родина,

Кожен із нас – то є брат і сестра.

Наша сім’я – неподільна, єдина,

Повна надії, любові й добра.

На шостому тижні навчання, який був спрямований на вивчення теми «Батьківщина», учні 1-Б класу разом з класним керівником Пичкар К.І. створили лепбук «Я люблю Україну». Ця робота формувала у здобувачів освіти ціннісне ставлення до Батьківщини, розвивала почуття національної свідомості та громадської активності, виховувала патріота, який знає і поважає традиції свого народу. Школярі мали можливість ознайомитися з національними символами України: квітами, птахами, кущами.

 

А хто такий справжній мандрівник, і як ним стати? Що цікавого є у світі та чи обов'язково їхати у далекі країни, щоб побачити щось  неймовірне? Саме цим питанням присвячений вісімнадцятий навчальний тиждень учнів 1-Б класу. 

Учні навчилися планувати власну мандрівку, збирати наплічник для подорожі, пояснювати, які речі необхідно взяти з собою в мандрівку. А також вміють висловлювати свої емоції, почуття, переживання, проводити найпростіші дослідження за інструкцією, робити висновки, описувати негативні наслідки засмічення природи.

Ось і закінчився 18 тиждень навчання. Учні 1-А класу збирали різні матеріали протягом цих днів та виготовили лепбук на тему «Я – мандрівник». Мета цієї роботи – розширювати пізнавальні інтереси дітей, ознайомити їх з різноманітними засобами пересування,  явищами природи, дати уявлення про красу нашої планети; розвивати у дітей інтерес до природничо-наукових знань. Мандрівки наших учнів по Україні завершилися дуже цікаво та весело.

Лізанець М.М.

 

Розпочався 19 тиждень навчання, який присвячений темі «Ми – дослідники. Ми – винахідники». Гріцу  Світлана Іванівна з учнями 1-В класу проводили дослідження-спостереження (Що відбувається? Які зміни? Причини виникнення) умов проростання квасолі. Цей дослід дасть можливість побачити, які зміни відбуваються з насіниною в той час, коли вона ще тільки готується проростати, скільки часу мине з моменту замочування насіння до моменту його проростання, що перше появиться з насінини, в якій послідовності із насінини будуть з'являтися різні органи рослин. Свої спостереження за ростом насінини учні будуть записували протягом двох тижнів в щоденник вражень.

 

Також проведено дослід з водою, під час якого вони бачили, як можна змінити густину води.

Кольоровий тиждень

З 4 по 7 березня в закладі освіти проводився Тиждень початкової школи. Цього року вчителі провели його максимально креативно. Кожен день був присвячений певному кольору та всім, що з ним пов’язано.

Учні 1-А та 1-Б класів також долучилися до проведення кольорового тижня. Вони виготовляли стіннівки, брали участь в різних конкурсах. Незмінним атрибутом кожного дня була відповідна кольорова повітряна кулька.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора