Національно-патріотичне виховання
День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, яке відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Це свято, яке символізує неподільність нашої держави та усвідомлення того, що в єдності – сила.
Для кожного з нас найкраще відзначення Дня Соборності – це підтримка один одного та відчуття відповідальності за захист нашої держави.
Відповідно до річного плану роботи школи, в знак шани та об’єднання українських земель в закладі проведено ряд заходів з нагоди відзначення Дня Соборності України.
Освітній процес розпочато членами активу учнівського самоврядування «Лідер», які провели інформаційну лінійку «Моя єдина Україна». Директор школи Файт Т.В. привітала учнів та педагогів: «Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності».
Учні 6-7 класів під керівництвом заступника директора Суран М.А., педагога-організатора Сегеді Г.І та членів волонтерського загону «Помагай» долучилися до акції «Живий ланцюг єдності».
Учителі історії Владимирова Н.І., Юраш А.С. на уроках обговорювали питання, пов'язані з подіями та фактами щодо Соборності України, під час яких учні виступали з доповідями на теми: «Історія української державності», «Політична діяльність лідерів УНР та ЗУНР». Також переглядали документальні фільми «Акт злуки: відтворення історичної правди», «20 років до мрії». Бібліотекарем школи Перчак У.М. підготовлено тематичну виставку «Україна понад усе».
Бережімо як найвищу цінність - єдність України.
23-24 листопада в навчальному закладі було проведено ряд заходів, присвячених пам'яті жертв Голодомору і політичних репресій.
Тематична виставка "Засвіти свічку"
Конкурс малюнків серед учнів 5-х класів "Україна пам'ятає"
Урок історії проведений вчителями Юраш А.С. "Сторінки історії Голодомору", Владимировою Н.І. "Закон п'яти колосків"
Виховна година проведена класним керівником 9-Б класу Хмарою Е.Й.
Учні школи ознайомилися з трагічним минулим нашого народу. Уроки та виховні години запам'ятовуються усім, завдяки емоціям смутку і співпереживання, які вчулися у кожному слові.
Указом Президента України від 13 листопада 2014 року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, встановити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада.
Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Вона відбулась у нас самих, у нашій свідомості. Адже, Україна – це територія гідності і свободи.
Так, 21 листопада в школі педагогом-організатором Сегеді Г.І та членами учнівського самоврядування «Лідер» був проведений виховний захід «Нескорена та незламна Україна» для учнів 7-8 класів. Класні керівники провели тематичні години «Майдан: історія сьогодення», «Революція Гідності» та ін.
Педагогічна рада на тему «Багатовекторність Концепції національно-патріотичного виховання учнівської молоді як фактор розвитку національної свідомості»
Заступник директора з навчально-виховної роботи Суран М.А. окреслила головне завдання у вихованні особистості: різнобічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка усвідомлює себе громадянином України, здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання в продовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, трудової діяльності та громадської активності. Завдання педколективу виховувати у молодого покоління не лише відповідальність за себе, а й за розвиток і добробут країни та всього людства, впроваджуючи у навчально-виховний процес ключові компетентності нової української школи.
У обговорені доповіді взяли учитель початкових класів Шаламай Я.Ф., керівник методоб’єднання класних керівників 5-11-х класів Соломко Н.М, вчитель історії Владимирова Н.І.
Патріотизм не закладений в генах, він явище соціальне по своїй природі і тому не успадковується, а формується. Патріотизму не вчать, його виховують.
День знань "Щоб у серці жила Батьківщина: 25 років незалежності України"
Миру в Україні - бути!
Миру хочуть добрі люди
І дорослі, і малі
Прагнуть миру на Землі.
Такими словами 21 вересня розпочався виховний захід у 6-А класі, приурочений Всесвітньому Дню миру. Сьогодні ми знову звертаємося до вічної теми - теми дружби і любові, злагоди і миру поміж людьми. Учні підготували макети голубів, на яких написали своє уявлення про мир.
Трагедія Бабиного Яру в серці українського народу
Сьогодні Україна вшановує 75-ті роковини трагедії Бабиного Яру на державному рівні, одну із трагічних сторінок історії Голокосту в Україні – масового вбивства євреїв 29-30 вересня 1941 року в Бабиному Яру в Києві.
На виконання Указу Президента України від 12.08.2015 року № 471 «Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру» в навчальному закладі були проведені заходи, метою яких стало виховання історичної пам’яті в учнів, формування почуття патріотизму і любові рідної землі задля єднання народу. Зокрема 5-7 класах були проведені тематичні виховні години «Історія трагедії Бабиного Яру». Для учнів 8-9 класів був організований круглий стіл з питання «Трагедія голокосту – найтяжчий злочин проти людства», 10-11 класів – «Бабин Яр – символ вічної скорботи», «Причини масового знищення населення у роки війни». Також учні 8-9 класів переглянули фільм «Діти урвища»
У 6-Б класі пройшов урок пам'яті "Трагедія Бабиного Яру - в серці українського народу" Ми маємо пам'ятати Бабин Яр для того, щоб така трагедія не повторилася. Це урок на майбутнє, як зберегти мир і зупинити насильство.
Козацькому роду нема переводу
Улюблена Богом перлина,
Для всіх українців одна .
Козацька моя Україна -
Хлібів золотих сторона.
У нашій школі була проведена виховна година «Козацькому роду нема переводу», участь у якій взяли учні 8 класів та їх класні керівники (8-А - Піпак М. І., 8-Б - Хмара Е. Й., 8-В- Соломко Н. М., 8-Г - Попович В. І.). Захід приурочили Дню захисника України. Учасники перегорнули одну із сторінок нашого славного минулого, бо кожен із нас нерозривно пов’язаний з історією народу. Знання родоводу, історичних надбань предків необхідні не лише для піднесення національної гідності, а й для використання кращих традицій у сучасному нашому житті. У сьогоденні нашими захисниками миру та спокою рідної України є воїни АТО, які є предками звитяжних козаків. Учні підготували цікаві історичні факти становлення українського війська : запорозькі козаки, воїни УПА, Січові Стрільці, воїни АТО.
Шануймо себе і свою гідність - будемо шановані іншими !
"Хай живе козацька слава, процвіта наша держава"
Під таким гаслом вчитель історії Владимирова Н.І. провела усний журнал для учнів 5-их класів. Перегортуючи сторінку за сторінкою учні мали можливість познайомитися з історією виникнення козацтва, атрибутами, правами та обов'язками козаків Запоріжської Січі. Адже це про них Гоголь писав: "Ось вона Січ! Ось те гніздо звідки вилітають горді й дужі орли. Ось звідки розвивається воля й козацтво на всю Україну."
До Дня захистника України
З метою вшанування мужності, бойового подвигу та героїзму захистників територіальної цілістності України, зміцненню патріотичного духу учнів з 7 по 14 жовтня було проведено конкурс учнівських робіт з образотворчого мистецтва. Переможці конкурсу: Тоба Христина, Бобаль Еріка учні 6-В класу вчитель Івашкович В.В.
17 жовтня серед учнів 2-4-их класів проведено конкурс малюнка на асфальті "Наш пошук і творчість - тобі Україно"