1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом
1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом
Щорічно 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми, який було започатковано з 1988 року. У цей день по всьому світу люди виражають підтримку хворим на ВІЛ-інфекцію та СНІД, привертають увагу громадськості та засобів масової інформації до вирішення проблеми епідемії, боротьби з проявами дискримінації хворих, толерантного ставлення до них.
Символ Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – червона стрічка, яка символізує пам’ять про людей, життя яких забрав СНІД. Також вона є символом боротьби із захворюванням і надії на те, що незабаром знайдуть ліки від «чуми XXІ століття».
Здобувачі освіти та педагогічний колектив нашої школи не могли пройти осторонь цієї теми, тому почепили собі на груди червону стрічку та підтримали акцію «Червону стрічку носять небайдужі».
З метою поглиблення знань учнів про ВІЛ та СНІД, формування усвідомлення того, що тільки власний досвід життя, поведінка та вчинки гарантують запобігання ризику інфікування ВІЛ та пропагування серед підлітків здорового способу життя в закладі загальної середньої освіти було проведено виховні бесіди та години спілкування. Просвітницький захід провели класний керівник 8-А класу Піпак М.І. та педагог-організатор Сегеді Г.І. «Задумайся сьогодні, щоб не було пізно завтра!». Педагоги проінформували присутніх щодо теми виникнення захворювання, шляхи передачі, методи підтримки та лікування даного захворювання. Заступник директора з навчально-виховної роботи Суран М.А. розповіла учням про будову вірусу та життєвий цикл, а також представила гостів зустрічі: лікаря- епідеміолога Горзова В.В. та помічника лікаря-епідеміолога Попович Н. Вони розповіли учням про діагностику ВІЛ-інфекції, симптоми ураження організму, перебіг захворювання, права людей, які живуть з ВІЛ та першочергові невідкладні заходи у випадку ризику зараження. Також здобувачі освіти змогли висловити свої думки та поставити хвилюючі питання.
Класний керівник Ганінець С.П. разом із учнями 7-Б класу провели виховну годину «ВІЛ/СНІД - реальна загроза людству» та провели анкетування «Формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних дітей у закладі освіти».
Усвідомлення власних переконань до проблем, пов’язаних з ВІЛ/СНІДом, є першим кроком на шляху до формування толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ, адже часто наші переконання ґрунтуються на хибних уявленнях, міфах та страхах. Тому розуміння того, що є правильним, а що – ні у власних знаннях про ВІЛ, дає змогу людині пізнати нове.