A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Свалявський заклад загальної середньої освіти №3 Свалявської міської ради

16 днів проти насильства

Дата: 01.12.2022 18:20
Кількість переглядів: 251

   Фото без опису

ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ
«16 днів проти насильства»
з 25 листопада по 10 грудня 2022 року
«Від миру в сім’ї – до миру в країні»

Найвищою цінністю  України є людина, її життя і здоров’я, честь, і гідність, недоторканність та безпека. Реалізація  соціальної політики України вимагає чіткої, цілеспрямованої та злагодженої роботи задля соціального забезпечення та підтримки осіб, що опинилися у важких життєвих обставинах. Життєве неблагополуччя може бути спричинене різними факторами, зокрема перебування людини у ситуації торгівлі людьми  чи полоні або ж у зв’язку із вчиненням насильства в сім’ї чи суспільстві. Від початку повномасштабної збройної агресії росії проти України українці зіткнулися із безпрецедентним рівнем насильства, пов’язаного з війною. 
     Міжнародна спільнота щорічно підтримує акцію «16 днів проти насильства». Акція ініційована Першим Всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства.
     Основними завданнями акції є:
    - привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
     - активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
     - проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства.
    З метою привернення уваги учасників освітнього процесу до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення, щорічно у закладі освіти проводяться різноманітні заходи у рамках акції «16 днів проти насилля». Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.


         Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:


25 листопада      Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
29 листопада      Міжнародний день захисту прав жінок
1 грудня              Всесвітній  день боротьби зі СНІДом
2 грудня              Міжнародний день за відміну рабства
3 грудня              Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
5 грудня              Міжнародний день волонтера
6 грудня              Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
9 грудня              Міжнародний день боротьби з корупцією
Міжнародний день боротьби з корупцією
10 грудня             Міжнародний день прав людини
     Таким чином,  майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.
     Адміністрація школи разом із учителями та учнями не залишилися байдужими до такого явища, як насильство в сім’ї чи побуті та підтримали акцію.
     Представники учнівського самоврядування «Лідер» разом з педагогом-організатором  Сегеді  Г.І. оформили інформаційну виставку «Молодь проти насильства».
     На передодні акції до закладу освіти завітали поліцейський офіцер громади сектору взаємодії з громадами, сектору превенції Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області, капітан поліції Русин Іван, працівники служби у справах дітей при Свалявській міській раді Олександра Мішко та Тетяна Полянич. Вони провели профілактичну бесіду «Знаємо свої права та обов’язки». Іван Іванович розповів учням про кримінальну і адміністративну відповідальність неповнолітніх за вчинення злочинів та відповідальність батьків за невиконання батьківських обов’язків, а працівники служби порушили питання насильства у сім’ї та розповіли, як уникнути конфліктних ситуацій в молодіжному оточенні та вдома.

 

Отримати консультацію щодо ситуації насильства, подальших кроків, а також контакти пунктів отримання допомоги можна за телефонами «гарячих ліній»:

м.  Свалява, вул. Головна, 1 (приміщення Свалявської міської ради).
Графік роботи: понеділок – п’ятниця: з 8:00 до 17:00.

15-47 – цілодобова Урядова «гаряча лінія» для осіб, які страждають від домашнього насильства.
0(800)500-335 (зі стаціонарних телефонів)  або 116-123 (короткий номер з мобільного) – Національна гаряча лінія громадської організації La Strada 
 з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації.


Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними й конфіденційними.

Матеріали, які було підготовлено та адаптовано у межах проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні»:

-відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш» щодо попередження сексуального насильства щодо дітей у колі довіри;
- буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі для дітей та молоді;
- відеоролик «Почни говорити» для дітей та дорослих щодо попередження сексуальних домагань у спорті.

 У ситуації домашнього насильства головне – не мовчати!

     Тільки разом ми зможемо зламати стіну мовчання, що існує навколо цієї теми та виховати  здорове зростаюче покоління.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора