День Соборності України
«Україна – єдина, соборна, вільна, незалежна й непереможна!»
Лунає пісня солов’їна
І вітер віє степовий.
Моя соборна Україна
Знов зустрічає день новий.
Від заходу до сходу ти єдина,
Нам Богом дана праведна земля,
Соборна, неподільна Україна,
Тебе народ одвічно прославля.
А наша єдність нездоланна,
Бо в нас тече козацька кров.
За скільки літ нас не здолали,
А, отже, вистоїмо знов!
З ДНЕМ СОБОРНОСТІ, країно —
Рідна ненько Україно!
СЛАВА, честь тобі, державо!
Нації, Героям СЛАВА!
Щороку, у січні українці відзначають важливе національне свято – День Соборності України. 22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель. Адже 22 січня 1918 року вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання УНР і ЗУНР в одну державу.
Соборність передбачає не лише пам’ять про минуле, а й потребує згуртованої спільної праці та взаємодії в сучасній Україні, коли ми, з різних регіонів, спілкуємося, разом працюємо, створюємо знакове і важливе задля мирного майбутнього.
В умовах сучасної російсько-української війни соборність набуває більшого символізму та гостроти, адже нині, як ніколи, українцям потрібно об’єднатися заради якнайшвидшої перемоги.
У закладі освіти педагогічні працівники та здобувачі освіти також підтримали Всеукраїнську акцію «В єдності - сила». Педагог-організатор Сегеді Г.І., вчителі історії Товтин Г.П., Туряниця Я.Я. провели виховну годину «Моя Україна – соборна держава». Асистент вчителя Романовська Д.Д. розповіла дітям, як саме розвивалися події у м. Волноваха в той час. Гретта Павлівна ознайомила учнів 6-В класу з історичними подіями, терміном «соборність» і його значенням для держави та суспільства, а Ярміла Ярославівна створила асоціативний кущ слова «соборність». Також дітки грали різні інтерактивні ігри «Відгадай особистість», «Міста України, «Вгадай українську пісню по емоджі».
Класний керівник Піпак М.І. та педагог-організатор Сегеді Г.І. разом з учнями 9-А класу взяли участь в тематичному уроці національно-патріотичного спрямування «Україна – єдина, соборна, вільна, незалежна й непереможна!». Марія Іванівна розповіла про події 22 січня 1919 року: Акт Злуки УНР і ЗУНР, його передумови та значення. Учні здійснили огляд тогочасної політичної ситуації та труднощів, із якими стикалася Україна, провели паралелі з сучасністю: як ідея соборності проявляється сьогодні в умовах боротьби. Далі здобувачі освіти поділилися на дві команди «ЗУНР» та «УНР» та взяли участь у вікторині «Соборна і єдина», відгадуючи запитання рубрик «Історія», «Мистецтво», «Література», «Особистості» та «Секрет». Підсумовуючи результат, команди отримали однакову кількість балів. Тож, символічно дві команди об’єднались в «єдиний, цілий» клас, адже єдність і свобода роблять нас гідними нащадками наших батьків. «Зберігаймо цей неоціненний скарб!
Тільки разом ми сильні, бо наша сила – у єдності» - сказала Ганна Іванівна на завершення.
Класний керівник Сакаль М.І. разом з учнями 10 класу провела виховну годину з теми «День соборності України», де зазначила, що для України соборність – це єдність у багатоманітності, об'єднання навколо української державності й ідентичності. Ідея територіальної цілісності країни поєднується з ідеями духовної згуртованості.
Виховні заходи розвивають у дітей почуття патріотизму, гордості за історію своєї країни й усвідомлення, що єдність – це ключ до сильної держави, адже такі цінності сьогодні є надзвичайно популярні, особливо в контексті боротьби України за свою незалежність і територіальну цільність. Ми маємо пам’ятати, якою ціною нам діставалась та й досі дістається свобода і маємо бути вдячними синам та донькам України, які впродовж нашої історії боролися і продовжують виборювати державну Незалежність. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності та соборності ми можемо перемогти ворога та побудувати сильну і незалежну державу.
Слава Україні!
Героям Слава!
Разом до Перемоги!
Вічна пам’ять Воїнам-Героям, які захищали Батьківщину та кожного з нас!