День пам’яті захисників Донецького аеропорту
20 січня – День пам’яті захисників Донецького аеропорту
Вони постали каменем, мов неприступна скеля,
На них залізом плавленим валились сотні тонн,
Та їх кістки не тріснули — не витримала стеля,
Та дух їх не зламався — не витримав бетон!
20 січня вшановують пам'ять захисників, які тримали оборону Донецького аеропорту під час війни на сході України.
Бої за Донецький аеропорт – одні з найзапекліших у війні на сході України – тривали з травня 2014-го до 22 січня 2015 року. 242 дні українські військові, добровольці, медики й волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ і проросійським бойовикам, затято відстоюючи рідну землю. Звитяжна оборона летовища стала символом незламності та бойового духу нашого війська, а захисники терміналів отримали почесне ймення «кіборги».
Учитель історії Товтин Г.П. та педагог-організатор Сегеді Г.І. провели урок-спогад «Кіборги витримали – не вистояв бетон!». Гретта Павлівна розповіла здобувачам освіти хронологію подій, як саме українські силовики захищали позиції, навіть під шквальним вогнем тримали оборону. Учні 10 класу підготували змістовну інформацію про «кіборгів», які обороняли аеропорт.
Лоскоріх Емілія підготувала доповідь про Романа Трубіна - позивний «Вінні-Пух», зі Сваляви — легендарний «кіборг» 80-ї бригади, герой оборони Донецького аеропорту, який під час повномасштабного вторгнення знову добровільно став на захист України.
Попович Ангеліна розповіла про Олександра Тимченка, позивний «Тимур», командира підрозділу, який героїчно захищав Донецький аеропорт. Його оптимізм і лідерство рятували життя побратимів, а постать стала символом мужності, патріотизму та самопожертви.
Черкес Дарина проінформувала присутніх про Богдана Здебського, бійця 79-ї та 80-ї бригад, що захищав Савур-Могилу, Донецький аеропорт та виконував завдання в тилу ворога. Загинув у листопаді 2014 року, прикриваючи підкріплення в ДАПі. Похований у Розвадові.
Кережан Дмитро підготував матеріал про бої за Донецький аеропорт та наголосив, що вони тривали з вересня 2014 року до 23 січня 2015 року 5. і стали одними з найзапекліших у війні на сході України. Бої розгорнулися між українськими військами і бійцями добровольчих формувань з однієї сторони та силами проросійських збройних угруповань і окупаційних військ з іншої за контроль над Донецьким міжнародним аеропортом.
Також Шпичка Павло зазначив, що серед захисників Донецького аеропорту – молодих добровольців, військовіх та цивільніх, які стали воїнами. Це Сергій Табала («Сєвєр»), Ігор Брановицький, Олег Кузьміних, Андрій Шараскін («Богема»), Валерій Краснян («Барс»), Роман Радівілов («Грінка») та Василь Сліпак («Міф»). Вони проявили незламну мужність, самопожертву й любов до Батьківщини, ставши символами героїзму.
Підводячи підсумки, Ганна Іванівна наголосила, як важливо, щоб пам’ять про подвиг захисників Донецького аеропорту зберігалася в серцях українців. Вони стали символом героїзму та відваги українського народу.